سلام و احترام خدمت شما جناب آقای رحیمی. اخیرا مرکز نوآوری آومیک در نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف غرفه ای داشت و شتاب دهنده های خود را در آن معرفی نمود. می توانید بفرمایید با چه اهدافی این مرکز در نمایشگاه مذکور شرکت نمود؟

رحیمی:

مرکز نوآوری آومیک با رویکرد حمایتی از شتابدهنده های مستقر و برای ایجاد خدمات بهتر به آن ها، مصمم شد در نمایشگاه کار واقع در دانشگاه صنعتی شریف شرکت نماید که نمایندگان شتابدهنده ها بتوانند با حضور در غرفه آومیک، ارتباط چهره به چهره و موثری در شناسایی و جذب نیروهای نخبه دانشگاهی به ساختار استارتاپ های زیر مجموعه خود داشته باشند و همچنین از موقعیت حضور و بازدید نمایندگان شرکت های بزرگ و هلدینگ های معتبر بهترین استفاده را در ایجاد پل های ارتباطی و کاری و همچنین جذب سرمایه گذاران جدید بردارند.

در حین برگزاری این نمایشگاه علاوه بر حضور شتابدهنده های معتبر و مختلف، کارگاه های آموزشی مختلفی نیز برگزار می گردید که برنامه کاری کارگاه ها برای استفاده شرکت کنندگان اعلام شده بود.

در همین راستای جلسه توجیهی بین شتاب دهنده ها و بنده به همراه جناب آقای ستاری به نمایندگی از معاونت تنظیم بازار ساترا، تشکیل شد و تقسیم کار و توجیهات لازم برای حضور در این نمایشگاه صورت گرفت.

برای یکپارچه شدن نحوه جذب رزومه افراد خواهان حضور در شتاب دهنده ها و استارتاپ های مرتبط فرم همکاری زیر طراحی و به تعداد زیاد در اندازه آ5 تکثیر شد و در حین نمایشگاه به مراجعین تحویل داده می شد.

میزان استقبال عمومی و تحقق اهداف به چه اندازه بوده است؟

رحیمی:

پس از شروع نمایشگاه، استقبال بی نظیری از غرفه ساترا به عمل آمد. در این حال نمایندگان ساترای حاضر در نمایشگاه، بنده و نمایندگان شتابدهندگان به راهنمایی و اطلاع رسانی به مراجعه کنندگان مشغول شدند و حوزه های کاری مختلفی که می توانست سبب همکاری گسترده با جامعه نخبگانی جویای کار شود به آن ها معرفی می نمودند. هم زمان، مسیرهای ارتباطی برای ارتباطات آینده از طریق فرم های تهیه شده، برقرار گردید.

تنوع کارهای ارائه شده در غرفه مرکز نوآوری آومیک به حدی بود که مدیر نمایشگاه کار با حضور در این غرفه، علاوه بر بازدید شخصی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شتابدهنده ها، ابراز تمایل نمود که به همراه تیمی از مسئولین دانشگاه صنعتی شریف، بازدیدی حضوری از شتابدهنده های مستقر در مرکز نوآوری آومیک داشته باشد.

ممنون از حضور شما در گفتگوی امروز

keyboard_arrow_up